Kérdés
2006.01.27. 19:40
Tündék
A tündérek kérdése, létezésük és bizonyítékaik sokak számára még feltáratlan téma. Egyesek hisznek bennük, mások nem, szélsõségesebb esetben pedig arról hallhatunk, hogy ismernek is tündéreket, illetve, hogy a népmesék csodás lényeit bekorlátolják valamely genetikai vonatkozású, racionális magyarázatkörbe. Mindenesetre a gyerekmesékben ma is élnek, sõt...
A legtöbb irodalomban sokáig elmélázó, kedves, okos, csodás lényekként írták le a tündéreket, majd hirtelen irányváltással bemutatták a "legcsodásabb" szemléletet: a tündérek igazából gonoszak, legalábbis utálják az embert. Manapság a különbözõ szerepjátékos és fantasy irodalmak - alapkönyvek, kiegészítõk, újságok - is sokat foglalkoznak a tündérek témájával, megközelítõleg még a legreálisabbnak tartom, hogy külön fajként, embertõl elszigetelten, a mi világunk után NEM érdeklõdve mutatják be õket (Kifejezett kivételként említeném az egyes rpg-k technotündéreit, akik rendkívüli harmóniát mutatnak a természettel, krómozott cyberkarjukkal és a beépített reflexgyorsítóikkal :-) Ez egy igen kreatív változat...)
De kik is õk valójában? Biztosat nem tud senki, feltételezéseknek már tömkelegét bocsátották piacra. Amiben megegyeznek a misztikusok, faerie-kutatók (Fae - fényes nép; fairy, faerie - tündér) és nyitott gondolkodók, az az, hogy a tündérek az asztrális, azaz a nem látható világ lényei, akik csak bizonyos idõközönként, akkor is rövid idõre jelennek meg a fizikai síkon, azaz az emberihez hasonló formában. A másik megállapított "tény", hogy a tündérek nem egy csoport, hanem mondhatni egy különálló faj, sok alfajjal. Ami közös bennük, az az, hogy õk egyszerre több síkra (fizikai, asztrál, mentál stb.) is nyitottak, mindegyiken megnyilvánulnak, tudatuk nagyobb részét használják ki, mint az ember. Ebbõl fakadóan számunkra végtelen és elbûvölõ erõvel rendelkeznek.
|